Pointer
Серед випускників викладача Pointer Олени Миленької - Михайло Портянов. Його історія — це приклад того, як зі спонтанної ідеї третьокурсника все переросло у захоплення і улюблену роботу в сфері тестування.

Хочете дізнатись більше про те, які труднощі мають студенти під час навчання, за якими критеріями варто обирати викладача ІТ-курсів, як поєднувати навчання і роботу, про наставників та менторів, цілі та рішення, "увімкненість" та саморозвиток, про шляхи розвитку QA-спеціаліста — з перших вуст?
Читайте інтерв'ю з Михайлом: багато мотивації та лайфхаків гарантовано:)


Pointer:
Чому QA?
Михайло:
Ця ідея прийшла до мене спонтанно на третьому курсі інституту. Я почав цікавитись розробкою проектів, проходити курси, читати блоги та літературу, ходити на перші зустрічі з однодумцями. Цей етап тривав близько року. Дізнавшись трохи більше про IT сферу та ринок в цілому, я обрав те, що мені подобалось найбільше і поставив собі ціль отримати позицію QA інженера в компанії.
Pointer:
Як вирішив почати навчання?
Михайло:
Розпочинав із самостійного вивчення, проходячи безкоштовні онлайн курси та переглядаючи відео з конференцій Testing Stage, виступи експертів в даній галузі. Це дало мені базове розуміння області та чим взагалі займаються тестувальники, яка їх роль у розробці продукту.
Pointer:
Як, за якими критеріями, обирав викладача?
Михайло:
Для мене важливо, щоб викладач був відданий своїй справі і хотів активно ділитись власним досвідом та навичками. Проблема багатьох педагогів в тому, що навіть, маючи велику практичну та теоретичну базу, рівень викладання залишає бажати кращого. Навчальний процес повинен мати високий рівень інтерактивності, динаміки і залученості студентів. Такий процес здатний побудувати лише той викладач, який дійсно любить власну справу.
Pointer:
З якими труднощами довелось мати справу під час навчання?
Михайло:
Одна з найскладніших речей, з якою мені довелось мати справу, — це об'єм нової інформації, яку потрібно було засвоїти за відносно короткий проміжок часу. Перші тижні навчання пішли на адаптацію. Також виникали складнощі з виконанням практичних завдань. Іноді доводилось переробляти, редагувати та доповнювати одне завдання по декілька разів. Це вимагало багато терпіння і постійного аналізу власних помилок.
Pointer:
Що найбільше зацікавило і спонукало під час навчання?
Михайло:
Найбільшим стимулом було потрапити в компанію і почати працювати над реальними проектами. Не менш важливими були практичні завдання в рамках курсу. Мені хотілось використати попередньо набуту теорію і побачити весь процес тестування в дії на реальних проектах.
Pointer:
Як поєднати навчання і роботу?
Михайло:
Спочатку це дається доволі важко, але з часом звикаєш до такого темпу. Починаєш менше часу витрачати на безглузді речі, концентруватись на тому, що дійсно потрібно.
Pointer:
Як бачиш себе далі в QA? Шляхи розвитку?
Михайло:
З самого початку моєю метою було потрапити у велику ІТ-компанію. Тепер я працюю в сильному середовищі, де добре налагоджені процеси та є спеціалісти з великим багажем досвіду. Шляхів розвитку досить багато: закріплення вже набутих навиків, вивчення QA Automation. Після цього можна буде задуматись над отриманням міжнародної сертифікації.
Pointer:
Твої поради студентам і тим, хто цікавиться QA чи просто хоче працювати в ІТ.
Михайло:
Визначте цілі та прийміть рішення досягти їх.
Це найголовніша складова, на якій все базується. Наявність цілей дає вам внутрішню впевненість та допомагає зрозуміти, які саме дії приведуть вас до бажаного. Добре подумайте, наскільки сильно ви хочете працювати в IT, що бажання йде саме від вас, а не було продиктовано трендами чи великими цифрами. Ви повинні любити все, що пов'язано з технологіями, та горіти цим. Усвідомлюючи це та маючи конкретний орієнтир, все стане простіше та зрозуміліше.

Наберіться терпіння.
Якщо ви хочете увійти до цієї сфери з нуля, то шлях може зайняти у вас не один рік. Будьте готові до того, що вам доведеться сходити не на одне інтерв'ю і змінити підхід до того, як ви шукаєте роботу, не один раз. На ринку існує висока конкуренція і для того, щоб отримати бажане стажування чи позицію, необхідно буде докласти зусиль значно вище середніх.

Шукайте та реалізовуйте можливості.
Можливостей більше, ніж ви можете уявити. Великі компанії пропонують навчання для студентів старших курсів технічних спеціальностей, на які можна подаватись. Невеликі компанії можуть проводити інтернатури з мінімальним рівнем досвіду або навіть за його відсутності. В кожному місті відбуваються конференції та події, присвячені різним технологіям, які варто відвідувати. Це той мінімум, з якого можна починати знайомство з IT сферою.

Знайдіть наставника.Це значно пришвидшить ваше зростання та допоможе уникнути великої кількості помилок. Навіть маючи необхідні знання, потрібно вміти створити якісне резюме, знайти вакансії та пройти співбесіду у разі позитивного відгуку зі сторони роботодавця. Ментор — це та людина, яка може значно підвищити шанси на цьому етапі.

Займайтесь саморозвитком.Вкладайте максимум зусиль в навчальний процес, проходьте онлайн курси, читайте професійну літературу. Від вас повинна бути постійна віддача, максимальне заглиблення в матеріал та відкритість до нової інформації. Якщо мова йде про курси, то ви повинні бути завжди "увімкнені", задавати питання і виконувати всі завдання максимально якісно. Кожна засвоєна порція знань наближає вас до мети.
Дізнавайся першим про IT-події в Pointer
Підписуйся, щоби отримувати найцікавіше

+38 063 607 73 10
+38 097 837 72 25
pointer.vn@gmail.com
вул. Пушкіна, 11, м. Вінниця
(зателефонуй нам і домовимося про зустріч)
Write Close
Close
Привіт! Ми раді допомогти тобі! Залиш повідомлення і ми відповімо на всі питання.
Made on
Tilda